Skip to content

Uwaga: roboty torowe.

Marzec 7, 2011
tags:

Kolejny zwyczajny poranek na zajezdni tramwajowej we Wrocławiu… Rozmowa dwóch motorniczych, popijających kawę z automatu na dyspozytorni, przed wyjazdem na linie.
„Te słyszałeś coś się wczoraj na mieście działo? Nie mogłem uwierzyć własnym oczom!”

Był piątek wieczór, jakoś przed godziną 23. Wracałem jako pasażer knedlem do mieszkania. Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu tramwaj zaczyna jechać do tyłu. Za młody jestem, nie znam jeszcze wszystkich z ZET-IV. Chwilę później kolega motorniczy wybiegł z pojazdu skonsultować się z kilkoma pracownikami nadzoru ruchu, biegających się tu i ówdzie w swoich odblaskowych kamizelkach. Zostawiwszy za sobą otwarte drzwi, ewakuowałem się wraz z resztą pasażerów, zobaczyć co się tu dzieje.
Na ulicy Krupniczej stoją rzędem tramwaje. Mamy zatrzymanie. Przed rozjazdem w Podwale, pierwsza w rzędzie stoi A. w 3016 i cofa ostrożnie swoją Skodę. Na kilka metrów przed jej Skodą stoi duża koparka, wokół której krząta się tuzin robotników… rozkopujących prześwit torów. Cała sytuacja jest dość komiczna, tłum gapiów snuje różne teorie. Wygląda to jakby rozpoczął się remont torowiska (które swoją drogą wołało już o pomstę do nieba), zanim jeszcze tramwaje przestały kursować i nikt ich o tym nie powiadomił.
Na ile trudno w to uwierzyć… to się właśnie stało. Robotnicy zaczęli zdzierać asfalt z drogi, przerywając pracę co kilka minut aby zejść z torów przed nadjeżdżającym pojazdem. Niestety, za którymś razem na pozostawiony, wystający kawałek asfaltu, nabiła się niskopodłogowa Skoda 16T. „Wrocław-3, mamy problem…”.Całe szczęście tym razem tramwaj, poza kilkoma zarysowaniami, nie dostał większych uszkodzeń i zatrzymanie rozwiązało się dość szybko. Jeszcze dziwniejsze jest to, że nikomu z nas o tym remoncie nie było wcześniej wiadomo. Informacje o nim nie zostały podane na żadnej z tablic ogłoszeniowych. Wiadomo było jedynie, że najwcześniej za kilka(naście) miesięcy to miejsce idzie do całkowitej przebudowy. Co oznacza, że teraz jedyne co zrobią, to kosmetyczna poprawa nawierzchni ulicy, a ograniczenie do [5] w tym miejscu pozostanie nadal…

Witamy we Wrocławiu.

UPDATE: a tak wygląda to dzisiaj. Po dwóch dniach od ‚remontu’ nawierzchni:

Reklamy
One Comment leave one →
  1. smu-fru permalink
    Marzec 8, 2011 18:01:34

    niezły burdel macie w tym archeo ;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: