Skip to content

33 PLUS – część druga

Lipiec 2, 2011

No i ruszył! Ku zdziwieniu wszystkim – Skody 19T ruszyły na miasto! Inżynierzy z Pilzna pracowali w pocie czoła do samego ranka aby na szybko załatać komputery pokładowe nowych pojazdów.  Radość jednak nie trwała zbyt długo. Motorniczowie, którzy zostali przeszkoleni na ‚Tramwaj Plusk’ zgodnie mówią, że jest zbyt czuła na zadawanie jazdy. Mówiąc prościej – jeśli za szybko wychylisz zadajnik jazdy (dżojstik) – wybija falowniki i Skoda-kaputt. Co wtedy trzeba zrobić? Zresetować tramwaj. Tak, na środku trasy wyłączyć i załączyć go ponownie. Już pierwszego dnia jednokierunkowy tramwaj awaryjny dostał nowe zlecenie i wcielił się w 33MINUS. I wcale mu to nie przeszkadzało, że z jednej strony linii jest krańcówka – zawracał ulicami Widok -> Kazimierza Wielkiego.

Linia 33MINUS w statystyce:
Liczba przystanków – 8
Czas Przejazdu – ~16 minut
Długość – ~5km.
Ilość brygad – 3 / 4 (w szczycie)
Częstotliwość kursowania – 20min / 15min (w szczycie)

W lokalnych gazeta od razu posypały się aktykuły: „Nowe skody mają problem z oprogramowaniem, ale nie przeszkadza im to jeździć.” , „Nowy tramwaj 33 Plus wlecze się jak pozostałe„.
Czy Tramwaj Plus faktycznie jest szybkim tramwajem? NIE – stoi w korkach tak jak i reszta. Otóż dowiedzieliśmy się, że istota – serce – polega na Iteligentnym Systemie Transportu, systmie zarządzającym ruchem na skrzyżowaniach, którego obecnie NIE MA. Zostanie uruchomiony najprędzej wiosną.
Czym jest więc Tramwaj Plus? Mitem, kolorowymi ciapkami po bokach nowej Skody, nazwą na wyświetlaczu, kilkoma wyremontowanymi torami i przystankami.

Reklamy
One Comment leave one →
  1. marcin permalink
    Lipiec 2, 2011 23:12:02

    w dodatku kretyni zlikwidowali 12 a jednak petla stadion olimpijski a sepolno to spora roznica…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: